Blog

Profesyonel Medikal Hizmetleri

TiControl

Yazan 
Kategori Teknik Bilgi
Öğeyi Oyla
(0 oy)
03 Haz
TiControl

TiControl

ResMed VPAP Cihazlarına özgü eşsiz bir özellik olan TiControl en kısa ve en uzun soluk alma sürelerinin ayarlanmasını sağlayarak farklı yapıda solunum koşullarına uyumu sağlar. Bu sınırlar hastanın kendiliğinden soluk alma süresinin iki farklı tarafında ayarlanır, bu da hastanın kendiliğinden soluk almasının ve EPAP çevrimine geçmesinin beklendiği "denetimli bir periyot" oluşturur. Eğer hastanın kendiliğinden soluk alma ve soluk verme çabısı bu sınırların dışına çıkar ise cihaz hastaya yardımcı olur.

En kısa süre Ti Min değişkeni ile en uzun süre ile Ti Max değişkeni ile ayarlanır. TiControl 'ün Ti Max ve Ti Min değişkenleri gerekli olduğu durumlarda etkin bir şekilde soluk alma süresini sınırlayarak veya uzatarak hasta cihaz eş zamanlamasını en üst düzeye çıkarır. Vsync özelliği ağızdan veya maskeden büyük oranda hava kaçağı olduğu durumlarda bile hasta cihaz eş zamanlmasını sağlar.

 

Ti Max 'ı ayarlamak kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH = COPD) veya overlap sendromu gibi obtrüktif akciğer hastlalıklarına sahip hastaları tedavi ederken yardımcı olur. KOAH ve overlap sendromlu hastalar büyük oranlı hava hapislerine maruz kalırlar bu yüzden daha uzun soluk verme süresine ihtiyaç duyarlar. Hastanın uygun soluk verme süresini sağlamak için en uzun soluk alma süresi veya Ti Max değişkeni ayarlanmalıdır.

Ti Min değerini ayarlamak amyotrofik lateral skleroz (ALS) ve diğer nöromüsküler hastalıklar, göğüs duvarı deformitesi ve çoçuk felcine bağlı (post-polio) restriktif akciğer hastalıklarını tedavi ederken yardımcı olur. Bu tür hastalıklardaki zorluk hipoventilasyon ve dispne'nin (nefes darlığının) üstesinden gelmektir. Olgulanlaşmamış çevrimlerin engellenmesi için mantıklı olan bir en kısa soluk alma süresinin veya Ti Min değerinin ayarlanması akciğerlerde gaz değişimi için uygun süreyi sağlar. ResMed 'e özgü Vsync teknolojisi ve TiControl özelliği ek bir klinik denetim ve soluk alma süresi kesinliği sağlayarak hasta cihaz eş zamanlamasını en üst düzeye çıkarır.

Okunma 18317 defa Son Düzenlenme Pazar, 26 Temmuz 2015 19:28
Uzman

Uyku konusunda eğitimini tamamlamış ve buna gönül vermiş biri.

Benzer Öğeler (etikete göre)

1 yorum

  • Kaan Emin
    Kaan Emin Salı, 04 Haziran 2013 06:12 Yorum Linki

    Mauris accumsan vulputate enim, dictum lacinia libero cursus in. Etiam tincidunt sapien sit amet elit fringilla consequat.

Yorum eklemek için giriş yapın
Adalet Mah. 1586/16 Sok. No: 6 Kat: 1 Daire: 1 Bayraklı / İzmir +90 232 348 82 05 defamedical @ gmail.com

Defa Medikal Tibbi Malzeme Ticaret Ve Tarımsal Ürünler Ltd. Şti

Adalet Mah. 1586/16 Sok. No: 6 Kat: 1 Daire: 1 Bayraklı / İzmir 

+90 232 348 82 05

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haber Listesi

Enter your email to join our mailing list